ספורט בתל אביב-יפו

לוגו עיריית תל אביב יפו

ספורט בתל-אביב-יפו

אנשי השנה בספורט בתל אביב-יפו 2022

הוכרזו אנשי השנה בספורט בתל אביב-יפו לשנת 2022!

רשות הספורט בעיר ארגנה והובילה את הטקס השנתי, שמעלה על נס ספורטאיות וספורטאים, מאמנות ומאמנים, אגודות ספורט וגופים התורמים לקהילה.

המצטרפים החדשים להיכל התהילה של הספורט בתל אביב-יפו:

צביקה שרף, מהמאמנים הגדולים בתולדות מכבי תל-אביב ונבחרת ישראל, יקבל את האות על כך שהצעיד את הקבוצות והנבחרות שאימן לאינספור הישגים מבלי שוויתר על המסירות, האימונים הקשים והמקצוענות חסרת הפשרות.

נטע ריבקין תקבל את האות על כך שהיא אחת משלוש המתעמלות היחידות בעולם שהשתתפו שלוש פעמים במשחקים האולימפיים, זכה במדליות רבות בתחרויות בינלאומיות חשובות והיותה מודל לחיקוי בעבור כל ספורטאית שחולמת על הטופ העולמי.

קרן לייבוביץ’, מהשחייניות הגדולות בתולדות ישראל, תקבל את האות על הנחישות והכישרון שהביאו אותה לזכות בשורה ארוכה של מדליות, לנפץ אין ספור שיאים ולייצג בכבוד את ישראל במשחקים הפראלימפיים.

חיים חזן ז”ל, שכיכב במדים האדומים של הפועל תל-אביב בשנות החמישים והשישים וקלע בהם מעל 1,600 נקודות, קיבל אות הוקרה על היותו מגדולי הכדורסלנים שצמחו לעיר ולמועדון. קרובי משפחתו קיבלו את האות בשמו.

רון בולוטין, אגדת השחייה הפראלימפית, יקבל את האות על 11 המדליות שגרף, על היותו אדם שהתגבר על מכשולים והפך לספורטאי צמרת ולדמות מופת המטפחת רבים משחייני העתיד של ישראל.

משה סיני, סמל אדום וקשרה האגדי של הפועל תל-אביב ונבחרת ישראל בכדורגל, יקבל את האות על קריירה מפוארת שבמו רגליו היה אחראי לרבים מרגעי האושר הגדולים שחוו אוהדי הקבוצה.

פרס הספורטאים הבוגרים המצטיינים:

הרצים לונה צ’מטאי ספלטר, מארו טפרי וגשאו איילה מאגודת מכבי תל-אביב – אתלטיקה קלה. 

הרוכב הפראלימפי עמית חסדאי מבית הלוחם יקבל תעודת הוקרה כספורטאי פראלימפי מצטיין.

פרס תקוות השנה:

האצן בלסינג אפריפה ממכבי תל-אביב – אתלטיקה קלה.

פרס הספורטאים המבטיחים המצטיינים:

האצן בלסינג אפריפה ממכבי תל-אביב – אתלטיקה קלה.

דיאנה סברצוב ורומי פריצקי ממכבי תל-אביב בהתעמלות אומנותית.

ליזה דובג’ביץ’ מסקי מים בכבלים תל-אביב.

פרס ספורטאי הנוער המצטיינים:

אלונה טל פרנקו ממכבי תל-אביב בהתעמלות אומנותית.

רוני שחם ממכבי תל-אביב בהרמת משקולות.

דימה דוצ’נקו ממכבי תל-אביב בהתעמלות מכשירים.

עמית צוקר ממכבי תל-אביב בכדורסל.

רוי נאוי ממכבי תל-אביב בכדורגל.

ים לב מסקי מים בכבלים תל-אביב.

פרס המאמנים המצטיינים:

איגור בלון ודן סלפטר ממכבי תל-אביב – אתלטיקה קלה.

דורון לויט מהעמותה לקידום הסיוף תל-אביב.

פרס יזמות השנה, המוענק ליזמים יוצאי דופן, יוענק למנהל אגף הספורט בבית הלוחם תל-אביב בארגון נכי צה”ל זה למעלה מ-27 שנים, מיקי עוזאי. במסגרת תפקידו הוא מלווה משלחות של ספורטאים למשחקים הפראלימפיים ולתחרויות בחו”ל ותורם תרומה משמעותית להפיכת הספורט למשמעותי בחיי הפצועים והפצועות. עוזאי עומד מאחורי מיזמים רבים שמקדם ארגון נכי צה”ל בקידום הספורט בקרב הפצועים ושילובם בחברה תוך מתן מענה אנושי, מקצועי ורגיש לכל פצוע הנקלט בארגון.

את פרס איש החינוך יקבל בוריס יחננוב, מורה ותיק לחינוך גופני בבית הספר ביאליק-רוגוזין, הקולט תלמידים שהוריהם מהגרי עבודה ומבקשי מקלט. כמאמן היאבקות בוריס שם דגש על ההישגים של תלמידיו בבית הספר, אך גם על התנהגות ספורטיבית וערכית ורואה בחינוך הגופני דרך מיוחדת לחינוך לערכים ומצוינות. בימי הסגרים של הקורונה הקפיד לשלוח סרטוני וידאו לתלמידיו בהם הציג תרגילים שניתן לבצע בבית בכדי לשמור על שגרה וביצוע פעילות גופנית בבית.  בביה”ס הוא מארגן ויוזם טורנירים רבים ואליפויות בענפי הספורט השונים, לבנים ולבנות ודואג לשלוח נציגים לתחרויות מחוזיות וארציות תוך כדי ייצוג הולם של בית הספר שחשוב לו מאוד. בנוסף, הוא משמש מזה למעלה מעשרים שנים כמאמן היאבקות בבית דני ומשמש כמאמן הראשי של אגודת הפועל תקווה תל אביב. הוא מגדל את הדור הבא של המתאבקים בעיר תל אביב יפו בדגש על טיפוח בני הנוער בדרום העיר.

מנהל רשות הספורט העירונית בעיריית תל אביב-יפו, אופיר וגמן: “רשות הספורט, שחרטה על דגלה את קידום הספורט ברחבי העיר, עושה זאת גם באמצעות הוקרה לאנשי ספורט שפועלם בעבר ובהווה מהווה מופת והשראה. מקבלי ההוקרה שנבחרו לאחר בדיקה של מועמדויות ראויות רבות, הם דוגמה לכך. קידום תרבות ספורט אינו נעשה רק דרך השקעת משאבים בפיתוח תשתיות מתקדמות, אלא גם בלמידה של הרוח הספורטיבית, באמצעות הפניית הזרקור לאנשים שעברו כברת דרך, נתנו מעצמם, שילמו מחירים והתגברו על אתגרים וקשיים”.

 

הכנס המקצועי הראשון לאגודות הספורט בעיר

ביום רביעי האחרון נערך הכנס המקצועי הראשון לאגודות הספורט בעיר במרכז קהילתי לספורט ימי בתל־אביב-יפו.

הכנס היווה יריית פתיחה לחזון בו נשות ואנשי המקצוע המובילים באגודות הספורט בעיר יתכנסו לפורום מקצועי שיפרה זה את זה ויקדם יחד את הספורט בעיר.

קרא עוד>>>

הפנינג ספורט ימי בשבוע האשה

בואו לחוות את הים בהפנינג ספורט ימי מיוחד לרגל שבוע האשה של תל אביב-יפו 🏄‍♀️
שיעורי גלישה וסאפ חוויתיים ואימון יוגה חגיגי על המים במיוחד בשבילכן נשות העיר 🫶

יום שישי, 10 במרץ החל מ-09:00
חוף הילטון צפון

קרא עוד>>>

אנשי השנה בספורט בתל אביב-יפו 2022

הוכרזו אנשי השנה בספורט בתל אביב-יפו לשנת 2022!

בין המצטרפים החדשים להיכל התהילה של הספורט בתל אביב-יפו בטקס שקיימה עיריית תל אביב-יפו ורשות הספורט העירונית: מאמן הכדורסל צביקה שרף, כדורגלן הפועל תל-אביב ונבחרת ישראל בעבר משה סיני, המתעמלת האמנותית נטע ריבקין, השחיינים הפראלימפיים קרן לייבוביץ’ ורון בולוטין וכדורסלן הפועל תל-אביב ונבחרת ישראל לשעבר, חיים חזן ז”ל.

קרא עוד>>>

עושות ספורט בטבע

הרשות לאיכות הסביבה ורשות הספורט מזמינות אתכן לקחת חלק באירועי טבעירוני ולעשות ספורט בטבע.

טבעירוני היא סדרת אירועי זריעת פרחי בר, סדנאות, סיורים ופעולות לחיזוק המערכת האקולוגית בתל אביב-יפו.

קרא עוד>>>

מרכז הכדורגל בקריית שלום

ביום שלישי, 12 בדצמבר ייחנך מגרש כדורגל חדש בקריית שלום, שישמש את מועדון הכדורגל גדנ”ע יהודה, שמשקיע רבות בקידום שחקני כדורגל לנוער ואשר הצמיח שחקני עבר גדולים כמו: חיים רביבו, סלים טועמה ועוד.

מגרש הספורט יכלול משטח דשא סינטטי חדיש, חדר כושר מתקדם, משרדים, כיתת לימוד ומחשבים לטובת ילדי המועדון, חדרי הלבשה וחדרי שופטים. המרכז שופץ במסגרת התחדשות עירונית, וכעת יוכלו השחקנים הצעירים והוריהם ליהנות ממגרש כדורגל חדש ומתקדם.

טקס חנוכת המגרש יתקיים במעמד רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב- יפו ובמהלך האירוע ייערך משחק ראווה, בהשתתפות ותיקי גדנ”ע תל אביב יהודה נגד ותיקי מכבי תל אביב. בין השחקנים שישתתפו: אמיר שלח, דוד רביבו, טל בן חיים, סלים טועמה ועוד

קרא עוד>>>

קורס להכשרת מאמנות UEFA C

רשות הספורט בתל אביב-יפו שמחה לבשר על פתיחתו של קורס להכשרת מאמנות UEFA C בשיתוף אתנה והתאחדות לכדורגל בישראל.
בוגרות הקורס יקבלו תעודה הסמכה אותן לאימון ילדות.ים עד גיל 12.

קרא עוד>>>

רוצים להיות מעודכנים?

תהיו הראשונים להתעדכן בכל מה שחדש בספורט בתל אביב

אירועים, מתקנים, אימונים ועוד

רשות הספורט בעיריית תל אביב-יפו